• 7 ocak 2017

  1.
  Sabah gözlerimi açtığımda, daha doğrusu annemin odama girip perdeyi aralamasıyla gördüğüm manzara! aman allahım istanbulu kar kaplamış. Hemde öyle böyle değil her yer bembeyaz. o günün akşamına da kız istemeye gideceğiz. Ne yapıcam şimdi ben? Annem dedi bu havada kız isteme olmaz 1 hafta daha erteleyelim zaten iş olacak. Hemen hanıma dedim böyle böyle babana söyle haftaya gelelim hava muhalefeti malum. Kağıthane ülkü ocakları başkanı kayınpederime bu talep iletildiğinde verdiği cevap ; Bugün gelmezlerse daha gelmesinler.

  El mahkum valideye gittim dedim ki ben çiçeği çikolatayı halledicem sizde hazırlanın. Gak guk yaptı ama dedim ki anacım canınız önce allaha sonra bana emanet sıkıntı yok siz hazırlanın bi şekilde gidicez. Ben bir hışımla çıkıp önce çiçekçiye sonra çikolatacıya yalvara yalvara dükkan açtırdım.

  Çiçekler ve çikolatalar tamam. Sırada yola çıkmak var. Haberlere baktığımda çoğu yolun açık olduğunu ancak yoğun kar yağışı nedeniyle sıkıntının da büyük olduğunu öğrendim. Hazırlandık ve yollar sıkıntılıdır diyerek esenyurttan kağıthaneye doğru erkenden yola çıktık. tem otoyolundan giderken etrafıma şöyle bir bakındım ve kendimi tamamen the walking dead dizisinin içinde gibi hissettim.

  Öyle ki insanlar arabaları yol kenarına bırakmış, yol bomboş ve o tipi şeklinde yağan karda sadece bizim wv caddy gidiyor. Arkadaş yetişiriz yetişemeyiz derken 30 dakika sonra kız evine vardık. Tabi onlarında hiç beklemediği bir durumdu. Ulan kayınpeder sen bana bugün gel dersen bende böyle gelirim işte diyerek girdim içeri.

  Tabi onlar bizi saat 16:30 da beklemedikleri için baskın yemiş gaziosmanpaşa torbacıları gibi apar topar eşofmanlarla odalara kaçıştılar. Yine kayınpeder hariç... Adam istifini hiç bozmuyor kız babası ya hıhammna !

  Olurdu olmazdı şöyleydi böyleydi derken kızı verdiler tabi. o gerginlik sonra erdikten sonra kayınpeder bana dönüp bombayı patlattı ; Ben bugün gelmezseler daha gelmesinler dedim evet ama seninde geliceğini tahmin etmemiştim. gelmezsiniz sandım. işte o anda yüzüne gülümsedim valla öyle böyle geldik dedim ama içimden öyle bir küfür ettim ki, o küfür benim bilinçaltımda varmış ve daha önce hiç günyüzüne çıkmamış meğerse bende o anda öğrendim. işte bugün o maceranın 2.ci yıl dönümü. Kayınpeder biraz şovmen adamdır gazla çalışır ama sıkıntı yok çözdüm ben onun yazılımını...
  1 ... eesrts
 • atatürk ün demokrat değil militarist olması

  5.
  Atatürk bağımsızlığını militarizmle, yönetiminide demokrasiyle yapmıştır. Yani tabiri caizse silke silke ülkeyi kurtarıp seve seve yönetmiştir. ileriki dönemlerde de allah korusun memleketin başına aynı şey gelsi o dönemdeki mevcut hükümetin cumhurbaşkanı kalkıpta durun demokrasiyle çözelim demeyecektir. Oda ülkesi için orduları sürüp savaşı verecektir. Millet olarak ta zaten savaşmayı unutmak değilde özlemekten yana olan bir ruhumuz olduğu için her türkün içinde az biraz militarizm vardır.
  1 -4 ... eesrts
 • beşiktaş ilk 5 e girsin tanga giyerim

  9.
  2. ahmet çakar vakasına hoşgeldiniz.
  1 ... eesrts
 • evlenme teklifini reddeden adamı öldürdü

  2.
  (bkz: erkek arkadaşını öldüren kadın)
  1 ... eesrts
 • yazarların şu an dinlediği şarkılar

  46536.
  https://www.youtube.com/w...RW3bzNk&start_radio=1+

  Bir seçim şarkısından çok daha fazlası.
  ... eesrts
 • şırnak denilince akla gelenler

  38.
  Ben seni yeğğrim adlı iki manitanın telefon konuşması geliyor.
  Kıza sen nirdeğsin? diye sorduğunda kız : Cizreye gittiiiğm annem hastadıığğr...
  ... eesrts
 • askerlik şubesinde pubg oynamak

  2.
  Nizamiyeden içeri girincede kar98 + 8x scop vereceklerinin hayalini yaşar.
  1 ... eesrts
 • gece mezarlığa gitmekten neden korkarız

  38.
  bunun 2 sebebi vardır :
  1- gece sessizliğinde ölüm insana daha yakın gelir. Ölümün gözle görebidiğimiz kısmı toprak altındaki karanık olduğundan dolayı kafamıza resmedilen odur. O yüzden de gece mezarlığa gitmek demek beynin psikolojiyi ölümle eşdeğer tutması demektir.
  2- Garip varlıklar ve 3 harfliler kokusudur. Bu tarz hikayelerin kilit kısımları genelde mezarlıklarda çözüldüğü için ve 3 harflilerin yatsı namazından sabah namazına kadar serbest oldukları düşünülünce gece mezarlıklar bu tarz varlıkların bize görünmeleri daha kuvvetle muhtemeldir.
  1 ... eesrts
 • arabayla yolda kalma numarasıyla dolandırıcılık

  2.
  otostop hikayeleri adlı youtube kanalında ykk adlı arkadaşımızın bol bol denk gelip ipliklerini pazara çıkardığı sistemdir. Gizli kameraları görünce şener şen gibi topukları uzuvlarına çarpa çarpa kaçarlar hepsi nomıssızlar.
  1 ... eesrts
 • sözlük yazarlarının tespitleri

  5085.
  25 yaşıma geldiğimde babam annesi babası ve kardeşleriyle ilgili bir meseleden dolayı hem kendini hemde annemle beni saçmasapan bir durumun içine soktu ister istemez. Bunun ceremesini çektik 4-5 ay boyunca. O anda anladım ki anne baba falan bir süre sonra hikaye. Kendi kurduğun ailene sahip çık gerisinin koy bi tarafına. Günü geldiğinde anan babandan da zarar görüyorsun çünkü.
  5 -1 ... eesrts
 • internet yokken bilgiyi ansiklopedide aramış nesil

  429.
  Çok büyük zevkti benim için babamın o kırmızı kaplı meydan larousse leri ve brittanica ları. Saatlerce harf harf okurdum. Hikaye kitabı okur gibi hemde. Çüklü pipili şeyleri görünce de heyecanlanırdım ama çocuğuz işte marş basmıyor o zamanlarda.
  2 ... eesrts
 • mezar taşına yazılacak en anlamlı söz

  268.
  Ölülerde zannediyor ki diriler her gün helva yiyor...
  1 ... eesrts
 • erkek arkadaşını öldüren kadın

  1.
  http://www.milliyet.com.t...rkadasini-gundem-2807151/

  sokak ortasında öldürdü!
  Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde, pizza restoranında vardiya müdürü olarak çalışan Filiz Kızıldere (26), bir süredir birlikte yaşadığı sevgilisi, aynı iş yerinde kurye olarak görev yapan Mehmet Sönmez'i (24) evlilik yüzünden çıkan tartışmada tabancayla vurarak, öldürdü.
  ... eesrts
 • palu ailesine olası film ismi önerileri

  2.
  Dabbe ; Tuncer-ül arz
  9 ... eesrts
 • gurbet

  197.
  Doğduğun yer değil doyduğun yer felsefesini kabullenmiş birisi olarak, gurbet kavramını pekte sallamıyorum.
  1 ... eesrts
 • istifa etmek

  195.
  Türkiye şartlarında yapmayacağım şeydir. Gelsin kendisi çıkarsın tazminatımı ödesin. Bu gidişle görünen o gibi zaten.
  1 ... eesrts
 • palu ailesi

  58.
  Tuncer denen adamın müge anlının programına bağlananaların söylediğine göre ciddi ciddi üç harflilerle bağlantısı olduğu ortaya çıktı çıkacak gibi. Bir görgü tanığının söylemine göre 2005 yılında damat tuncer saçı sakalı takkeyi kafaya geçirip evine gelenlere üç harfli seansı uyguladığı iddia ediliyor.
  ... eesrts
 • sözlüğe foto atan kıza gecede gelen mesaj sayısı

  18.
  Barbaros şansal tarzı ifşalar nedense bana hep zevk veriyor. Ortada isim yok cisim yok lakin o 57 kişi kendini biliyor ve içleri gıcıklanıyor. işte bana zevk veren şey bu.
  2 ... eesrts
 • kürt böreği

  457.
  Kürt böreği değil, küt böreğidir. Lakin bu küt böreği ve börekçi sistemi genelde gelir seviyesi düşük semtlerde bulunduğu için adı da bu şekilde mutasyona uğramıştır bu böreğin.
  2 -3 ... eesrts
 • cinler

  250.
  Rtük le birlikte artık bu kelimenin televizyonlarda kullanılması yasaklanmıştır. Televizyon kanallarıda 3 harfli diyerek işin bug uyla devam etmektedir.
  ... eesrts
 • yeni şeyler getiriyorum